FreeClimbing - Szkoła Wspinania - Rafał Pietrasiak
Freeclimbing szkoła wspinania

Kurs wspinaczki wielowyciągowej

Kurs wspinaczki wielowyciągowej przygotowuje do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki na drogach od kilku do kilkunastu wyciągów (100-400 metrów) w terenie skalnym nie mającym charakteru wysokogórskiego.

 

W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły podstawowy kurs wspinaczki skalnej, kurs wspinaczki na własnej asekuracji lub posiadają odpowiednie doświadczenie równoważące te kursy. Nasz kurs jest etapem pośrednim między ww kursami, a kursem tatrzańskim.

Kurs przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Kurs odbywa się w europejskich rejonach skalnych np: Hollental (Austria), Paklenica (Chorwacja), Dolomity (Włochy) itp. Zapewniamy transport, całkowity koszt podróży oraz przemieszczania się na miejscu to 110 euro (Paklenica) oraz 50 euro (Hollental), przy 3 kursantach. Nocleg na polu namiotowym lub w apartamencie, koszt od 0 do ok 10 euro/noc.

Szczegółowe informacje na temat Paklenicy oraz Hollentalu

Zdjęcia z poprzednich kursów zobaczysz tutaj

Czas trwania: 5 dni

Cena kursu: 1600zł

Terminy

Jeżeli chciałbyś wziąć udział w takim kursie, ale nie pasuje Ci termin, napisz do mnie może skompletujemy nową grupę w innym terminie

Konieczne jest posiadanie przez kursanta ubezpiecznia NNW na czas wyjazdu (uwzględniające działalność wspinaczkową).

Zagadnienia teoretyczne:

  1. Sprzęt i wyposażenie wspinacza: demonstracja i zapoznanie z działaniem całości sprzętu do wspinaczki letniej oraz innych elementów wyposażenia; zakres zastosowań, wady i zalety poszczególnych elementów.
  2. Asekuracja: teoria asekuracji, obsługa przyrządów asekuracyjnych, zachowanie na stanowisku, prowadzenie wyciągu – taktyka prowadzenia wyciągu, prowadzenie jedno- i dwutorowe, specyfika prowadzenia w terenie kruchym, prowadzenie na trawersach, asekuracja w zejściu;
  3. Strategia i taktyka: wybór celów i dróg; zaplanowanie drogi podejścia, wariantów drogi, wycofów, drogi powrotu; dobór partnera; dobór sprzętu, wyposażenia itp., przewodniki i korzystanie z nich, najważniejsze rejony wspinaczkowe

Zajęcia praktyczne:

  1. Drogi wspinaczkowe prowadzące kominem, rysą, płytą, trawersem, schodzenie drogą wspinaczkową, asekuracja lotna. Wspinanie w systemie jedno i dwużyłowym na własnej asekuracji oraz na drogach ubezpieczonych.
  2. Węzły i podawanie liny – podstawowe węzły wykorzystywane we wspinaniu, wiązanie się liną do uprzęży i bezpośrednio, podawanie i wybieranie liny. Asekuracja poprzez ciało.
  3. Podstawy autoratownictwa (opcjonalnie)

Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie wspinaczki wielowyciągowej jest wpłacenie zadatku na konto szkoły 23 1140 2004 0000 3902 3564 3063 w wysokości 800zł.

W tytule wpłaty proszę wpisać: „imię, nazwisko, datę kursu”.

W przypadku niestawienia się zadatek nie jest zwracany.

← wróć