FreeClimbing - Szkoła Wspinania - Rafał Pietrasiak
Freeclimbing szkoła wspinania

Kurs wspinaczki wielowyciągowej

Kurs wspinaczki wielowyciągowej przygotowuje do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki na drogach od kilku do kilkunastu wyciągów (100-400 metrów) w terenie skalnym nie mającym charakteru wysokogórskiego.

 

W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych, podstawowy kurs wspinaczki skalnej, kurs wspinaczki na własnej asekuracji lub posiadają odpowiednie doświadczenie równoważące te kursy. Nasz kurs jest etapem pośrednim między ww kursami, a kursem tatrzańskim , można go też traktować jako pierwszą część kursu taternickiego.

Kurs przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Kurs odbywa się w europejskich rejonach skalnych np: Hollental (Austria), Paklenica (Chorwacja), Arco, Dolomity (Włochy) itp. Zapewniamy transport, całkowity koszt podróży oraz przemieszczania się na miejscu przy 3 kursantach to ok. 150 euro/os. (Paklenica, Dolomity, Arco) oraz ok. 80 euro (Hollental). Nocleg na polu namiotowym lub w apartamencie, koszt 10-15 euro/noc.

Szczegółowe informacje na temat Paklenicy oraz Hollentalu

Zdjęcia z poprzednich kursów zobaczysz tutaj

Czas trwania: 5 dni (4dni wspinania +autoratownictwo)

Cena kursu: 2600zł, 2500zł/os. przy jednoczesnym zgłoszeniu całej 3 osobowej grupy.

Terminy

Jeżeli chciałbyś wziąć udział w takim kursie, ale nie pasuje Ci termin, napisz do mnie może skompletujemy nową grupę w innym terminie

Konieczne jest posiadanie przez kursanta ubezpieczenia NNW na czas wyjazdu (uwzględniające działalność wspinaczkową).

Zagadnienia teoretyczne:

  1. Sprzęt i wyposażenie wspinacza: demonstracja i zapoznanie z działaniem całości sprzętu do wspinaczki letniej oraz innych elementów wyposażenia; zakres zastosowań, wady i zalety poszczególnych elementów.
  2. Asekuracja: teoria asekuracji, obsługa przyrządów asekuracyjnych, zachowanie na stanowisku, prowadzenie wyciągu – taktyka prowadzenia wyciągu, prowadzenie jedno- i dwutorowe, specyfika prowadzenia w terenie kruchym, prowadzenie na trawersach, asekuracja w zejściu;
  3. Strategia i taktyka: wybór celów i dróg; zaplanowanie drogi podejścia, wariantów drogi, wycofów, drogi powrotu; dobór partnera; dobór sprzętu, wyposażenia itp., przewodniki i korzystanie z nich, najważniejsze rejony wspinaczkowe

Zajęcia praktyczne:

  1. Drogi wspinaczkowe prowadzące kominem, rysą, płytą, trawersem, schodzenie drogą wspinaczkową, asekuracja lotna. Wspinanie w systemie jedno i dwużyłowym na własnej asekuracji oraz na drogach ubezpieczonych.
  2. Węzły i podawanie liny – podstawowe węzły wykorzystywane we wspinaniu, wiązanie się liną do uprzęży, podawanie i wybieranie liny. Asekuracja poprzez ciało.
  3. Podstawy autoratownictwa

Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie wspinaczki wielowyciągowej jest wpłacenie zadatku na konto szkoły 23 1140 2004 0000 3902 3564 3063 w wysokości 1200zł.

W tytule wpłaty proszę wpisać: „imię, nazwisko, datę kursu”.

W przypadku niestawienia się zadatek nie jest zwracany.

← wróć