FreeClimbing - Szkoła Wspinania - Rafał Pietrasiak
Freeclimbing szkoła wspinania

Kurs wspinaczki
na własnej asekuracji

Kurs wspinaczki na własnej asekuracji (kurs wspinaczki tradycyjnej) – jest przeznaczony dla absolwentów kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych oraz dla doświadczonych wspinaczy sportowych bez kursu chcących podnieść swoje umiejętności oraz otrzymać skierowanie na kurs tatrzański. Uzupełnia wyszkolenie do poziomu podstawowego kursu wspinaczkowego w skałkach. Przygotowuje do samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych niemających charakteru wysokogórskiego, na drogach bez stałej asekuracji.

Kurs wspinaczki tradycyjnej przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Aby uczestniczyć w kursie wspinaczkowym wystarczy podstawowa sprawność fizyczna, trudności dróg dostosowujemy do poziomu kursantów, nie trzeba posiadać również żadnego sprzętu z wyjątkiem butów wspinaczkowych (można kupic na miejscu).

Kursy wspinaczki skalnej odbywa się na terenie Jury północnej (Rzędkowice, Podlesice, Mirów), opcjonalnie w Sokolikach. Baza szkoły znajduje się w Ranczo pod Wysoką Turnią w Rzędkowicach, ul. Jurajska 14. Rezerwacja noclegu pod nr tel.: 533 723 300

Informacje na temat kursu i zapisy: 501 290 873

Czas trwania: 4 dni.

Termin: przez cały sezon (kwiecień-październik), raz w tygodniu, od czwartku do niedzieli. Szczegóły w zakładce terminy, przed zgłoszeniem zapytaj o wolne miejsce.

Cena: 800zł

Forma zajęć: zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią.

Ilość szkolonych: na jednego instruktora do czterech osób. Kurs odbędzie się przy uczestnictwie minimum 2 osób.

Absolwent otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wspinaczki na własnej asekuracji wraz ze skierowaniem na kurs tatrzański.

Program kursu wspinaczki na własnej asekuracji: pza.org.pl

Na kursie wspinaczki tradycyjnej poznajesz podstawy wspinaczki wielowyciągowej, jeżeli interesuje Cie ta forma wspinaczki, zapraszam na kurs wspinaczki wielowyciągowej w Paklenicy (Chorwacja). Przez 6 dni przewspinamy ok 1000m skały, a więc ok 30 wyciągów na drogach o długości od 100 do 300m.

Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie jest wpłacenie zadatku na konto szkoły  23 1140 2004 0000 3902 3564 3063 w wysokości 400zł.

W tytule wpłaty proszę wpisać: „imię, nazwisko, data kursu”.

W przypadku niestawienia się zadatek nie jest zwracany.

← wróć